+420 736 189 446 info@vetys.cz

Pejsek plemene šeltie jménem Argo, který v důsledku úrazu hlavy při aportování míčku ochrnul na celé tělo, fenka hrubosrstého jezevčíka Fany ochrnutá na pánevní končetiny, kočka Julie, kterou našli majitelé na pokraji života s prostřelenou ochrnutou pravou hrudní končetinou, zlatý retrívr Adélka s nehybnými zadními končetinami, ochrnutá modrá německá doga Dorinka. Srdceryvné příběhy těchto pacientů citlivě popsané ze strany fyzioterapeutky Bc. Kateřiny Plačkové a jejich majitelů najdete na webových stránkách Centra fyzioterapie zvířat PhysioDOG, jenž právě Kateřina vede, a která svou usilovnou a vytrvalou prací postavila spolu se svým týmem všechny výše uvedené pacienty zpět na nohy.

Všem těmto zvířecím příběhům se šťastným koncem však předcházela frustrace a beznaděj, kdy majitelé ochrnutých zvířat navštěvovali bez úspěchu jednu veterinární kliniku za druhou s tím, že lékaři dávali pacientům jen malé šance na uzdravení. Naštěstí se majitelé i jejich mazlíčci díky vytrvalosti, odhodlání a doporučení zkušenějších dostali do péče fyzioterapeutky Bc. Kateřiny Plačkové, u které se jim dostalo komplexního vyšetření a byl jim sestaven individuální intenzivní rehabilitační plán, který je vrátil zpátky do života.

PhysioDOG

Centrum fyzioterapie zvířat PhysioDOG představuje nejmodernější rehabilitační zařízení pro malá zvířata v České republice. Odborný rehabilitační tým se v centru specializuje na práci s neurologickými pacienty a zabývá se komplexním řešením funkčních poruch pohybového aparátu zvířat v rekonvalescenci. V poslední době je také v rámci prevence stále větší zájem o sportovní fyzioterapii, v těchto případech pak centrum navštěvují aktivní psí sportovci a šampioni za účelem zlepšení kondice a rekonvalescence. Přestože dříve se pro ochrnuté psy nabízela pouze možnost eutanazie, fyzioterapeutické centrum PhysioDOG se dnes čím dál více dostává do povědomí veřejnosti i veterinářů, kteří na služby centra odkazují své pacienty s neurologickými potížemi či po ortopedických operacích.

Využívané rehabilitační metody

Mezi využívané rehabilitační metody patří aquaterapie založená na pohybu psa ve speciální vaně s teplou vodou a pohyblivým vodním pásem, aktivní cvičení, při kterém jsou využívány balanční a lokomoční pomůcky, pasivní cvičení založené na reflexním stahování svalů, masáže, strečink, termoterapie, elektroterapie, manuální terapie kosterního aparátu, léčba ultrazvukem, magnetoterapie, akupresura, akupunktura a další metody.

Konopné gely Vetercann jako doplňková a podpůrná součást léčby zvířecích pacientů

Právě během masáží a dalších druhů terapie jsou v centru pacientům aplikovány přírodní konopné gely a masti Vetercann, které díky obsaženým aktivním látkám stimulují a prokrvují postižené klouby, šlachy, svaly a tkáně. Arthro Silver gel (100 ml, 250 ml) je konopný gel s obsahem koloidního stříbra, kafru, jírovce a dalších účinných přírodních látek, který prokrvuje postižené tkáně. Výhodou gelů je, že nemastí, jsou rychle vstřebatelné a dobře se roztírají. Kromě gelu jsou součástí nabídky také ARTHRO BIO konopné rehabilitační masti (100 ml, 250 ml), které urychlují regeneraci a pomáhají při poúrazových stavech. Výhodou mastí je, že se vstřebávají pozvolna a zajistí tak postupnou absorpci účinných látek do postiženého místa. Mast zároveň zabraňuje pronikání vlhkosti a dobře se roztírá. Více o účincích jednotlivých účinných látek se dočtete zde.

Gely a masti Vetercann jsou vhodným doplňkem pro poúrazovou i preventivní péči pohybového aparátu, zároveň jsou však jejich účinky využívány u sportovních psů a koní, u kterých přispívají k rychlé úlevě a zmírnění svalové únavy po fyzické zátěži.

Je nám potěšením, že jsou konopné rehabilitační masti a gely využívány právě v centru fyzioterapie zvířat PhysioDOG, ve kterém tvoří úspěšnost rozchozených ochrnutých psů přes 80%.

Více informací o Centru pro fyzioterapii zvířat PhysioDOG najdete zde: http://www.physiodog.cz/

Celý článek zde: Fyzioterapeutka rozchodí i ochrnutého psa